Platonov
Mesiac na dedine
Tolstoj a peniaze

 

Zľavu na vstupenky poskytujeme študentom, dôchodcom a invalidom iba po predložení dokladu (OP, ISIC, EURO 26)
PO ZAČATÍ PREDSTAVENIA NIE JE MOŽNÝ VSTUP DO SÁLY

Láska na Kryme

n1-59444636-laska-na-kryme-fototectibor-bachraty¦u-11.jpg

Novú inscenáciu Láska na Kryme v réžii Mariána Amslera sme pripravovali zhodou okolností v čase búrlivých udalostí na Ukrajne. Je to zvláštna náhoda, podobne ako keď sme pripravovali Kométu a k Zemi sa blížila naozajstná kométa. Ale ani jedna inscenácia nevznikla na podnet týchto javov, naopak, rozhodnutia o tituloch padajú viac ako rok pred premiérou, takže ide len o istú "zhodu okolností". Naša Láska na Kryme je - ako napovedá názov - najmä o láske. A mohla by sa odohrávať hocikde na svete.... Alebo nemohla...?

WOLF Raz som staval železnicu od Bajkalu do Zabajkalska, teda aj zo Zabajkalska k Bajkalu. Začali sme z dvoch strán súčasne, koľajnice sa mali stretnúť na pol ceste medzi Bajkalom a Zabajkalskom.

ČELCOV A čo, nestretli sa?

WOLF Ako viete?

ČELCOV To je jasné.

WOLF Nielen že sa nestretli. Viedli  na opačné strany.

ZACHEDRINSKIJ Prečo na opačné?

WOLF Práve to nechápem.

ČELCOV Hlavná vec, že niekam viedli.

WOLF Myslíte?

ČELCOV Pravdaže, mohli neviesť vôbec nikam.

 

Vstupenky sú v predaji.

Hromadné objednávky a predpredaj: 8.00 - 15.00  Tel.: 0918 716 009

Pokladňa: 12.00 -19.00 (v pracovné dni) Tel.: 02/ 54432093, 54431657

pokladna@astorka.sk

Astorka znovu v Čechách:

n1-94281954-trojica.jpg

Na základe mimoriadnej diváckej odozvy budeme znovu uvádzať divadelnú inscenáciu Idiot v réžii Miroslava Krobota v českej metropole. A to hneď dvakrát. Zároveň sme pozvaní na ďalšie festivaly, aj s inscenáciou Sen svätojánskej noci:

24. 4. 2014 hráme Idiota v Dejvickom divadle

http://www.dejvickedivadlo.cz/hoste?id=14

25. 4. 2014 hráme Idiota v Divadle bez zábradlí

http://www.bezzabradli.cz/repertoar/idiot

22. 5. 2014 hráme Idiota v Zlíne, na festivale Setkáni/Stretnutie 2014

http://www.divadlozlin.cz/cs/vstupenky/

27. 5. 2014 hráme Sen svätojánskej noci na festivale „Slovenské divadlo v Praze“, v Divadle bez zábradlí.

http://www.bezzabradli.cz/slovenske-divadlo-2014

 

O skutočne megaúspechoch, ktoré sme zažili pri hosťovaní v Čechách a v zahraničí si môžete prečítať na fb. Sú to ohlasy divákov, ale len výber -  je ich toľko, že sa všetky nezmestili... (http://www.astorka.sk/item/facebook)

Skúška... inscenácia VŠMU v Trezore 28. 4. 2014

n1-25099120-5.jpg

Divadlo ASTORKA Korzo ´90  ponúka priestor aj ďalšej produkcii Divadelnej fakulty VŠMU - inscenácii divadelnej hry Arnošta Goldflama

SKÚŠKA.

Komédia odkrývajúca divadelné prostredie a ľudský charakter.

Kométu vybrali na festival Nová dráma/New Drama

n1-09601362-pracovne-foto-zo-skusky-kometa-07-foto-c-ctibor-bachraty.jpg

Divadelnú inscenáciu Kométa, ktorá mala premiéru v decembri a odvtedy je stále vypredaná, vybrala odborná porota na súťažný festival Nová dráma/New Drama.

Viac informácií nájdete na www.novadrama.sk.

http://www.facebook.com/NovaDramaFestival!

KAMENE VO VRECKÁCH

n1-15266167-kamene-web-promo.jpg

Generálka  aj premiéra aj prvé reprízy dopadli vynikajúco.

Z ohlasov na FB: http://www.astorka.sk/item/facebook

Predpredaj: 0918 716 009, pokladna: 02/54432093, 54431657, www.ticketportal.sk, http://www.astorka.sk/program

Výborná komédia (o nakrúcaní celovečerného filmu) s brilantnými hereckými výkonmi Borisa Farkaš a Miroslava Nogu v réžii Patrika Lančariča vstúpila na dosky ASTORKY. Obidvaja herci stvárňujú množstvo postáv a niekedy sa dostávajú aj do dialógu sami so sebou... Vidieť naše dve herecké legendy v strhujúcom tempe ako vstupujú a vystupujú do tiel a charakterov svojich hrdinov je skutočný zážitok.

Samé nové veci... Láska na Kryme, Fajčiarky a spasiteľky a samozrejme - divácky hit Kamene vo vreckách

n1-22574437-slawomir-mrozek.jpg

Už čoskoro obohatia náš repertoár nové inscenácie.

Len teraz mala premiéru komédia Kamene vo vreckách s bravúrnymi a očarujúcimi hereckými výkonmi Borisa Farkaša a Miroslava Nogu v réžii Patrika Lančariča a už sa pripravovala paralelne tragikomédia svetového dramatika Slawomira Mrozka Láska na Kryme v réžii Mariána Amslera, ktoú uvedieme v apríli. Znie aktuálne, no hru (síce vizionársky) napísal autor v 90. rokoch a jej príprava v Astorke prebieha už od minulého leta.

Treťou inscenáciou, poetickou komédiou o mladých ženách, privítame na javisku mladých kolegov, absolventov VŠMU, ktorých režijne viedol Marián Amsler (Fajčiarky a spasiteľky). Premiéra je už tento mesiac.

Naši diváci, všetkých vekových skupín, milovníci klasiky i súčasných hier, komédii i divadelných hier s témou histórie a našej spoločnosti sa skutočne majú na čo tešiť! Program a vstupenky: nájdete tu

Na fotografii jeden z najslávnejších dramatikov na svete - Slawomir Mrozek

Astorka má 24. rokov.

n1-34581191-astorka-logo.jpg

Dostali sme množstvo gratulácií k 24. narodeninám. Za všetky úprimne ďakujeme a veľmi si vážime, že ste na nás mysleli. Veríme, že sa odvďačíme aj ďalšou zaujímavou inscenáciou, ktorú uvediem už o pár dni: LÁSKA NA KRYME v réžii Mariána Amslera a výbornom preklade Jozefa Marušiaka. Nám sa na skúškach (veríme) darí, veľmi nás to baví, text je fantastický, režisér tiež, kostýmy Marije Havran historické a nádherné, scéna úplne výnimočná, takže už od 14. 4. predstúpime pred Vás s vtipnou, ale i mrazivou divadelnou freskou 20. storočia z pera majstra Mrozeka.

Kométa v réžii Juraja Nvotu. Veľký úspech...

n1-09601362-pracovne-foto-zo-skusky-kometa-07-foto-c-ctibor-bachraty.jpg

Veľký úspech na generálke aj premiére a zatiaľ všetkých reprízach!

... ako to už na oslavách býva, počas mystickej búrlivej noci vyplávajú na povrch nielen staré lásky, ale aj dávno zabudnuté smútky, žiarlivosť. No stále ide oslavu lásky, vína, plodnosti, o ohľadaní pravého šťastia v našom živote. Účinkujú Rebeka Poláková, Ady Hajdu, Zuzana Konečná, Marián Labuda ml., Marta Sládečková, Zuzana Kronerová, Zita Furková, Matej Landl, Peter Šimun, Dominika Zeleníková, a. h.

Antonia Gucikova přidal(a) příspěvek na Astorka Korzo

Ďakujem ! Včera super predstavenie  Skvelý zážitok z Kométy  Vynikajúci preklad Michal Hvorecky s trefnými rýdzo slovenskými vsuvkami  Výborné herecké výkony  Určite odporúčam !

 

http://kultura.pravda.sk/divadlo/clanok/301159-rekonstrukcia-svadby-po-desiatich-rokoch/

http://www.bakurier.sk/courier/view/divadlo-astorka-uvedie-kometu-v-rezii-nvotu

http://citylife.sk/divadlo/kometa-astorka-korzo-90-bratislava

http://www.kedykam.sk/action/1000808014/kometa.html

http://www.senior.sk/view.php?cisloclanku=2013120101

Predstavenia sú vypredané, ale vstupenky na január sú už v predaji.

Na koho to slovo padne - VEĽKÝ ÚSPECH AJ V KANADE

n1-72188333-na-koho-to-slovo-padne.jpg
Len niekoľko dní po úspešnom ukončení Festivalu Astorka 2013 a po fenomenálnom úspechu v českej metropole na Dňoch Astorky v Prahe s inscenáciami Zámok, Idiot, Na koho to slovo padne, vycestovalo (2. 11. 2013) Divadlo ASTORKA Korzo ´90 s úspešnou divadelnou inscenáciou Na koho to slovo padne do Kanady. V hlavnom meste odohrali Na koho to slovo padne s obrovským úspechom!

Účinkujúci, teda Róbert Jakab, Juraj Kemka, Vladimír Kobielsky, Lukáš Latinák, Marián Miezga hrajú túto inscenáciu už od čias svojich štúdií na VŠMU a odkedy bola prenesená do Divadla ASTORKA Korzo ´90, obcestovala „takmer celý svet“.

Po európskych mestách nasledovala aj Austrália, USA a teraz aj Kanada. Do Kanady pozvalo divadlo Kanadská slovenská liga v Ottawe.

http://www.kanadskyslovak.ca/index.php/sk/ottawa-2/podujatia-v-ottawe/497-divadlo-astorka-korzo-%E2%80%9990-v-ottawe

 

ASTORKA v Prahe. 9. - 11. 10. 2013. Triumfálne hosťovanie.

9. 10. 2013. ZÁMOK v Prahe - podľa usporiadateľov už vopred považovaný za vrchol festivalu Devět bran a výsledok: výborné predstavenie s reagujúcimi divákmi a na záver obrovský, dlhotrvajúci potlesk. Deň prvý "Astorky v Prahe" - veľký úspech s Kafkovým ZÁMKOM v réžii Romana Poláka.

  1   2   >