Sen svätojánskej noci
Zámok
Čudné popoludnie dr. Zvonka Burkeho

 

Zľavu na vstupenky poskytujeme študentom, dôchodcom a invalidom iba po predložení dokladu (OP, ISIC, EURO 26)

V Divadle ASTORKA Korzo ´90 možete platiť aj kultúrnymi poukazmi.
PO ZAČATÍ PREDSTAVENIA NIE JE MOŽNÝ VSTUP DO SÁLY

Poďakovanie pri príležitosti Dňa vďačnosti:

 

Pri príležitosti svetového dňa vďačnosti, chcem dnes verejne vyjadriť svoju vďaku hneď niekoľkým ľuďom, inštitúciám, či skupinám.

ĎAKUJEM divadlu Astorka Korzo za to, že existuje. Že produkuje. Že obohacuje, učí a motivuje. Ďakujem za každé Vaše predstavenie, vďaka ktorému cítim, že divadlo stále žije a nestráca pridanú hodnotu vo forme dlhodobého prínosu v oblasti kultúry a najmä vo forme môjho ďalšieho umeleckého rozvíjania sa. Vaše predstavenia sú čímsi ako svetielkom nádeje v miestami upadajúcej spoločnosti. Jedno z mála divadiel ktoré nielen baví ale nútiť i zamyslieť sa. Zachováva tradíciu divadla ako takého, ktoré odpradávna nemalo len tendenciu pobaviť, ale i vyjavovať veci také, aké skutočne sú, pobádajúc vytvoriť si vlastný názor bez ružových okuliarov. "Ididot" úžasného pána Krobota , či hra "Láska na Kryme", sú pre mňa majákom vo svete divadla. Veľká VĎAKA.

Skúšame dve nové inscenácia Zakázané uvoľnenie, Einsteinova žena

Premiéry už v novembri.

Petr Kolečko /  ZAKÁZANÉ UVOĽNENIE

Účinkujú: Zuzana Porubjaková, Zuzana Konečná, Rebeka Poláková

Únos nevesty - práve počas semifinále hokeja na MS (Česko : Slovensko) - sa nečakanou náhodou zvrtne...

 

Peter Pavlac / Einsteinova žena

Účinkujú:  Zita Furková, Peter Šimun, Róbert Jakab, Matúš Kvietik

O jednom (pamätnom) dni v živote Einsteina a jeho rodiny...

 


Máme nomináciu na Dosky 2014 - za kostýmy LÁSKY NA KRYME

n1-82584518-07959013-laska-na-kryme-fototectibor-bachraty¦u-085.jpg

CENA ZA NAJLEPŠIE KOSTÝMY SEZÓNY. Máme nomináciu na Dosky 2014 - za kostýmy LÁSKY NA KRYME. Získala ju kostýmová výtvarníčka MARIJA HAVRAN. Gratulujeme! 
Na fotkách sú scény z Lásky na Kryme. http://www.astorka.sk/item/laska-na-kryme

Réžia Marián Amsler. Foto (c) Ctibor Bachratý

Festival Astorka 2014. 20. - 24. 10. 2014

n1-90030110-p9770331.jpg

Divadelná jeseň v Astorke je ako každý rok sprestrená zahraničnými, spriaznenými divadlami z Čiech, Maďarska a Poľska. Nebudú chýbať ani scénické rozhovory, v ktorých vystúpia Boris Farkaš a Majo Labuda. Vstupenky je možné objednávať aj počas leta: e-mailom: pokladna@astorka.sk

Od 2. 9. budú všetky žiadosti vybavené.

Astorka naživo v Slovenskom rozhlase - 5. 9. 2014 od 10.00 hod.

n1-09601362-pracovne-foto-zo-skusky-kometa-07-foto-c-ctibor-bachraty.jpg

V rámci Dňa otvorených dverí Slovenského rozhlasu (RTVS) malo Divadlo ASTORKA Korzo ´90 svoj vyhradený priestor. V piatok 5. 9. 2014 od 10.00 do 11.00 hod. sa odvysielal živý vstup o Astorke. O ASTORKE hovorili VLADO ĆERNÝ, ADY HAJDU, REBEKA POLÁKOVÁ.

Začala sa 25. sezóna 2014/2015

n1-59444636-laska-na-kryme-fototectibor-bachraty¦u-11.jpg

Ako prvé predstavenie v novej sezóne  sme odohrali  Lásku na Kryme.

Tešíme sa aj na nové premiéry Zákázané uvoľnenie, Einsteinova žena a samozrejme na 10. ročník Festivalu Astorka.

Tešíme sa najmä na Vás, milí naši diváci

a veríme, že aj v tejto jubilejnej divadelnej sezóne zažijeme spolu pekné chvíle v ASTORKE.

  • Pokladňa v Divadle ASTORKA Korzo ´90 na Námestí SNP 33 je otvorená v pracovné dni od 12.00 do 19.00 hod., cez víkend hodinu pred predstavením. Tel.: (02) / 544 320 93, 54431657,pokladna@astorka.sk, www.astorka.sk
  • ·Vstupenky online: www.ticketportal.sk


Boris Farkaš oslavuje!

n1-99708047-50946947-q3b9345.jpg
Ako interný herec súboru Divadla ASTORKA Korzo´90 patrí Boris Farkaš už niekoľko desaťročí k základným hereckým pilierom divadla. Vytvoril charakterové i komediálne postavy v hrách svetovej klasiky i súčasných slovenských i európskych autorov (Kafka, Rostand, Pitínský,, Dostojevskij, Čechov, Sloboda, Ostrovskij, Turgenev a mnoho ďalších). Ako divadelný režisér vytvoril herecky nápadité a divácky mimoriadne obľúbené inscenácie Stroskotanci či Čudné popoludnie Dr. Zvonka Burkeho.

„Absolvent herectva na VŠMU (1979), prvé angažmán v DAB Nitra (1979 - 1981). Člen činohry NS v Bratislave od roku 1981. Stretáva sa tu s vyhraneným herectvom skupiny hercov, ktorí si vyšľachtili svoj neopakovateľný štýl na grotesknom realizme v Divadle na Korze. Podstatné pre jeho herecký vývin bolo stretnutie s režisérom V. Strniskom, ktorý vo Farkašovi objavil tragigroteskno-dramatické možnosti a vnímavosť pre vnímavosť pre dobové neuralgické body. Jeho postavy ho už v Štúdiu Novej scény vydelili z množstva rovesníkov ako herca mimoriadne vnímavého na subtílne dobové podnety. Jeho vedomie súvislostí mu dovolilo pracovať svojským, veľmi premysleným a podmanivým štýlom spájajúcim vážnosť, humor a grotesku v telesnej neviazanosti akcie. Farkašove postavy sa pohybujú na tenkom ľade rozhorčeného smiechu a zľahčenej vážnosti, podobne ako Otec v Matke, Šťastlivec v Lese, Teterev v Meštiakoch, Portfirij Petrovič v Zločine a treste, Špigelskij v Mesiaci na dedine). Farkašove postavy sú založené spravidla na veľmi expresívnom, silne emotívnom podloží. Farkaš sa nebojí sebairónie a blasfémie ani parafráz vlastných postáv. Disponuje zrelým herectvom, ktoré však nestojí na rutinne zvládnutej technike, ale obnovuje sa každou postavou.“ (Zuzana Bakošová Hlavenková). Veľkú dramatickú postavu s neobyčajnou vážnosťou a imaginatívnosťou vytvoril v  O´Neillovej Ceste dlhého dňa do noci, ktorá patrí k jeho výnimočným hereckým kreáciám posledných rokov, podobne ako Ivolgin v Idiotovi. Komediálnú kreativitu prejavuje aj ako šéfkuchár Peter Kečup v Sne svätojánskej noci. A jeden z najnáročnejších a najtvorivejších hereckých výkonov podáva v Kameňoch vo vreckách.

http://www.24hod.sk/herec-boris-farkas-oslavuje-60-narodeniny-cl296332.html

http://spravy.pozri.sk/clanok/Herec-Boris-Farkas-oslavuje-60.-narodeniny/268816

Boris Farkaš zanechal v Prešove hmatateľné stopy
(04.07.2014; Korzár; č. 153, pohoda , s. 1,2; NOV)

Romeo a Júlia - hrali sme poslednýkrát

n1-07463807-romeo-a-julia-dsc-9712.jpg

Už osem rokov je každé predstavenie tejto krásnej inscenácie v réžii J. A. Pitínského vypredané. Už osem rokov sa v Astorke šermuje, zápasí, tancuje a v prvom rade zobrazuje najznámejší príbeh nešťastnej lásky.

Láska na Kryme - apríl vypredané, máj vypredané, jún vypredané...

n1-59444636-laska-na-kryme-fototectibor-bachraty¦u-11.jpg

Novú inscenáciu Láska na Kryme v réžii Mariána Amslera sme pripravovali zhodou okolností v čase búrlivých udalostí na Ukrajne. Je to zvláštna náhoda, podobne ako keď sme pripravovali Kométu a k Zemi sa blížila naozajstná kométa. Ale ani jedna inscenácia nevznikla na podnet týchto javov, naopak, rozhodnutia o tituloch padajú viac ako rok pred premiérou, takže ide len o istú "zhodu okolností". Naša Láska na Kryme je - ako napovedá názov - najmä o láske. A mohla by sa odohrávať hocikde na svete.... Alebo nemohla...?

WOLF Raz som staval železnicu od Bajkalu do Zabajkalska, teda aj zo Zabajkalska k Bajkalu. Začali sme z dvoch strán súčasne, koľajnice sa mali stretnúť na pol ceste medzi Bajkalom a Zabajkalskom.

ČELCOV A čo, nestretli sa?

WOLF Ako viete?

ČELCOV To je jasné.

WOLF Nielen že sa nestretli. Viedli  na opačné strany.

ZACHEDRINSKIJ Prečo na opačné?

WOLF Práve to nechápem.

ČELCOV Hlavná vec, že niekam viedli.

WOLF Myslíte?

ČELCOV Pravdaže, mohli neviesť vôbec nikam.

 

Vstupenky sú v predaji.

Hromadné objednávky a predpredaj: 8.00 - 15.00  Tel.: 0918 716 009

Pokladňa: 12.00 -19.00 (v pracovné dni) Tel.: 02/ 54432093, 54431657

pokladna@astorka.sk

KAMENE VO VRECKÁCH

n1-15266167-kamene-web-promo.jpg

Generálka  aj premiéra aj prvé reprízy dopadli vynikajúco.

Z ohlasov na FB: http://www.astorka.sk/item/facebook

Predpredaj: 0918 716 009, pokladna: 02/54432093, 54431657, www.ticketportal.sk, http://www.astorka.sk/program

Výborná komédia (o nakrúcaní celovečerného filmu) s brilantnými hereckými výkonmi Borisa Farkaš a Miroslava Nogu v réžii Patrika Lančariča vstúpila na dosky ASTORKY. Obidvaja herci stvárňujú množstvo postáv a niekedy sa dostávajú aj do dialógu sami so sebou... Vidieť naše dve herecké legendy v strhujúcom tempe ako vstupujú a vystupujú do tiel a charakterov svojich hrdinov je skutočný zážitok.

  1   2   >